Psychodietetyka to termin stosunkowo nowy, który łączy psychologię z dietą – ściślej mówiąc, psychodietetyka zajmuje się zachowaniami żywieniowymi i emocjami z tym związanymi, prawidłowym podejściem do diety oraz utrzymaniem jej efektów na stałe.

Obecna sytuacja, zamknięcie w domu, lęk przed niewiadomym, strach o zdrowie, o bliskich, samotność, brak kontaktu z bliskimi, nuda, frustracja – te wszystkie emocje targają większością z nas. W emocji jest ruch, emocje potrzebują ujścia – kiedy nie możesz ich wybiegać, wytańczyć, wygadać, wykrzyczeć, wypłakać a lodówka i spiżarka jest pełna wcześniej przygotowanych zapasów – jedzenie staje się doskonałym sposobem na radzenie sobie z nimi. Na chwilę… Problem nie został rozwiązany, tylko na moment załagodzony, a jego konsekwencje pokażą się po czasie… W postaci wyrzutów sumienia, złego samopoczucia i myśli negatywnych, a na koniec niechcianych, dodatkowych kilogramów. Rozwiązanie – dieta lub głodówka. Przecież trzeba się szybko tego pozbyć, wrócić do formy… sprzed lat. Pewnie nie raz już tego próbowałaś – wszelakie diety cud, kończące się efektem jojo. Wiesz, bo z dietą jest jak z tabletką na ból zęba – działa tu i teraz, ale nie rozwiązuje problemu, nie leczy chorego zęba. Dopiero wizyta u specjalisty, odpowiednia diagnoza, celowane leczenie i profilaktyka przyniosą odpowiedni i trwały efekt.

Specjalista psychodietetyki służy wsparciem nie tylko osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania się, ale przede wszystkim tym, którzy są już zmęczeni ciągły byciem na diecie i powracającymi jak bumerang kilogramami. Na spotkaniach skupiamy się nad poszukaniem przyczyny problemu i wdrażamy odpowiednią interwencję. Pracujemy także nad edukacją żywieniową, podążając za trendami i zdrowym rozsądkiem, wprowadzamy trwałe zmiany w dotychczasowym stylu życia, by jeść i żyć w sposób sprzyjający zdrowiu – z przyjemnością i bez wyrzutów sumienia.

Jeśli czujesz:

  • że masz podobnie,
  • że chciałabyś z kimś po prostu o tym móc otwarcie, bez wstydu i ograniczeń pogadać,
  • chcesz sobie skutecznie poradzić z emocjami i jedzeniem, których doświadczasz,
  • zbudować swoją prawidłową relację zjedzeniem bez wychodzenia z domu, w swoim ulubionym fotelu

to konsultacja online będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem – inwestycją w siebie z jednoczesną oszczędnością czasu i pieniędzy. Jeśli natomiast nie masz warunków w domu, bo jest w nim wielu domowników, a Ty potrzebujesz intymności i przestrzeni do rozmowy – zachęcam Cię do zabrania telefonu, słuchawek i wyjścia na spacer – do parku, do lasu, nad rzekę, w łąki czy w pola. To idealny moment, by połączyć sesję z aktywność fizyczną i kontaktem z naturą i świeżym powietrzem. Same zalety – nie masz nic do stracenia, możesz tylko wygrać. Zadbać o siebie i wygrać lepszą przyszłość.

Brzmi dobrze? Jesteś gotowa do zmiany? Fantastycznie – jestem do Twojej dyspozycji pod tym linkiem.