Sesje psychodietetyczne

W jaki sposób chcę Ci pomóc?

Najlepsze rezultaty osiągamy przy bezpośrednim kontakcie, często sama relacja ma duży wpływ na przebieg terapii, dlatego do takiej formy kontaktu jaką są spotkania w gabinecie będę zachęcała najbardziej. Niezbędne minimum, to dwa-trzy spotkania, abym mogła poznać Twoją historie, (na tyle, na ile będziesz chciała się ze mną nią podzielić :­) i wspólnie poszukać przyczyn problemu.

Problemy z wagą nie wynikają tylko i wyłącznie z niewłaściwego jedzenia, często bowiem jedzenie jest narzędziem to ‘załatwiania’ wielu spraw. Otyłość, czy nieprawidłowa masa ciała, to nie diagnoza-to wynik działania wielu czynników, nie tylko jedzenia, które w konsekwencji doprowadziły do miejsca, w którym nie chcemy być.

Program spotkań oraz cały proces jest w 100% dostosowany do Twoich potrzeb.
Większość pracy odbywa się poprzez rozmowę, zadawanie odpowiednich pytań, słuchanie. Psychodietetyk nic nie narzuca, w przeciwieństwie do dietetyka, który rozpisuje dietę z zaleceniem: „proszę tego przestrzegać”.

Naszym celem jest umiejscowienie przyczyny problemu i określenie metod jej rozwiązania. Miedzy pierwszym a drugim spotkaniem, zwykle proszę o wypełnianie dzienniczka­ żywieniowego, mamy też kilka zadań, które otrzymujesz do zrealizowania. Na drugim lub spotkaniu, przedstawiam wnioski i ustalamy wspólnie plan działania. Podczas tej wizyty, decydujemy wspólnie, jaki dalszy proces wsparcia, będziesz najlepszy dla osiągnięcia celu. Możesz nadal korzystać z bezpośrednich spotkań lub/i dodatkowo ze wsparcia online.

Wsparcie online ­- czyli po analizie problemu i wytyczonych celach, kontynuacja zmiany swoich nawyków, nad którymi będę czuwać i prowadzić przez ten proces, pomagając ustalić plan działania. Będziemy umacniać poczucie własnej skuteczności i wiary w sukces. Porażka jest wpisana w proces zmiany, jednak dzięki bieżącemu kontaktowi mailowemu i informacji zwrotnej, będziesz otrzymywała wsparcie w trudnym czasie. Moim zadaniem jest także, albo przede wszystkim, edukacja, ważne jest monitorowanie postępów, analiza błędów, wyciąganie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Ty też możesz być ZAWSZE ZGRABNA i raz na zawsze przestaniesz się odchudzać!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania czekam na Twój telefon.

Patrycja
607 054 977