Patrycja Tłustochowicz

Jestem psychoterapeuta klinicznym w trakcie certyfikacji (pełnego, całościowego 4 letniego szkolenia akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne)

Kompetencje psychoterapeutyczne zdobyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i należę do Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoja pracę poddaję regularnej superwizji. W pracy zawodowej kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.

Pracuję w nurcie integracyjnym korzystając głównie z dorobku modalności psychodynamicznej oraz systemowej, a także narzędzi behawioralno-poznawczych.

Wspieram osoby doświadczajcie kryzysu psychicznego w różnym wieku. Pracuje zarówno z dorosłymi jak pomagam adolescentom w zakłóceniach funkcjonowania, takich jak zaniżona samoocena, wypalenia zawodowego, żałoby, rozwodu/rozstania, trudności w relacjach, samotności, poczuciu braku sensu, myśli rezygnacyjnych.

Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń nerwicowych i nastroju w tym:  depresji, zaburzeń lękowych (obsesyjno – kompulsyjnych, lęku uogólnionego, ataków paniki) oraz zaburzeń odżywiania i zaburzeń osobowości.

Jestem także dyplomowanym psychodietetykiem, jednym z pierwszych w Polsce, czyli kimś kto łączy trzy przestrzenie: dietetykę, psychologię oraz terapię poznawczo-behawioralną. Absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie – żywienie w zdrowiu i chorobie, Jestem członek Polskiego Towarzystwa Psychodietetyki od pierwszego dnia jego powstania, DietCoach, Coach ICF i, Certyfikowany Coach i Trener stylów myślenia FRIS.

W swojej pracy skupiam się na podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, Racjonalnej Terapii Zachowań, Dialogu Motywującym.

Od blisko 15 lat pomagam Kobietom w każdym wieku (i nie tylko :)) czuć się świetnie utrzymując zgrabną sylwetkę.

Często zadawane jest pytanie-czym się różni moja praca jako psychodietetyka, od pracy dietetyka czy psychologa – wszystko zależy od indywidualnego przypadku i problemu, z jakim przychodzi nam się zmierzyć. Psychodietetyk, jest takim bezpiecznym pomostem, pomiędzy dietetykiem, a psychologiem.
Komu, jak i po co pomaga psychodietetyk?
Każdemu, którzy mają problem z osiągnięciem i utrzymaniem prawidłowej masy ciała, jak i tym. Przede wszystkim tym, którzy są już zmęczeni niezliczoną ilością diet, prób odchudzania i niepowodzeń z tym związanych, tym, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze.

Zamiast zmieniać po raz kolejny diety, wspólnie będziemy zmieniać nastawienie i nawyki, na prozdrowotne.
Najogólniej rzecz ujmując, zajmujemy się emocjami a jedzeniem, czyli tym jak odżywianie wpływa na nasze myśli, samopoczucie, a w konsekwencji ciało.
Sposób odżywiania powinien być przede wszystkim swobodny, dlatego mój model pracy daleko odbiega od standardowych wizyt u dietetyka, a do każdego Pacjenta preferuje indywidualne podejście.

Kocham moją pracę, ponieważ widzę jak wiele dobra, radości oraz ulgi wnosi w ludzkie życie, kiedy wspólnymi siłami udaje nam się uwolnić od diet i zaniżonej samooceny.

Moje hasło przewodnie to: Bądź Zawsze Zdrowa i Zgrabna!

Połącz się ze mną na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/patrycja-tlustochowicz/

Sprawdź mój profil i zostaw ocenę na portalu ZnanyLekarz:
https://www.znanylekarz.pl/patrycja-tlustochowicz/dietetyk-psycholog-terapeuta/krakow

Zajrzyj na profile social media:
https://www.facebook.com/ZawszeZgrabna/
https://www.instagram.com/patrycjatlustochowicz/

Zasubskrubuj mój kanał na youtube: